Договор за соработка помеѓу Јувентус и Осасуна

Според вестите кои доаѓаат од Шпанија, Јувентус и Осасуна се во преговори за воспоставување на меѓусебна соработка. Техничкиот секретар на шпанците Предраг Васиљевиќ и директорот Пералта веќе биле во Торино каде разговарале со колегите од Јувентус околу оваа можност. Информациите велат дека преговорите се во напредна фаза и наскоро треба да биде потпишан договорот за соработка помеѓу двата клуба. Според договорот, Јувентус ќе има предност при ангажирање на фудбалери од академијата на Осасуна , но исто така и ќе ги праќа своите фудбалери во шпанскиот клуб како би се здобиле со поголемо искуство. Јувентус има ваков договор со 15 клубови ширум Европа, а претставници на клубот следниот месец ќе отпатуваат во Памплона за потпишување на договорот.
| | веќе видена | слични
2 копии

Репрезентативецот на Босна и Херцеговина и играч на Лацио, Сенад Лулиќ, го договорил трансферот во Јувентус, пренесуваат италијанските медиуми. Според истите извори, Лулиќ со Јувентус потпишал договор до 2019 година, а неговата плата ќе изнесува 2,5 милиони евра по сезона. Суште не е познато колку од трансферот ќе заработи Лацио, се шпекулира со сума од 10 милиони евра и напаѓачот Фабио Кваљарела кој ќе се пресели во Рим. Инаку Лулиќ додаѓа по барање на тренерот Антонио Конте, кој е во потрага по лев бек со офанзивни карактеристики бидејќи сезонава на тоа место игра Квадво Асамоа, кој по вокација е играч за врска. Лулиќ во Лацио се пресели во 2010 година од швајцарскиот Јанг Бојс, за „небесносините“ тој има одиграно 86 натпревари во Серија А, на кои постигнал 11 голови.
| | веќе видена | слични

Според истите извори, Лулиќ со Јувентус потпишал договор до 2019 година, а неговата плата на годишно ниво ќе изнесува 2,5 милиони евра. Суште не е познато колку од трансферот ќе заработи Лацио, се шпекулира со сума од 10 милиони евра и напаѓачот Фабио Кваљарела кој ќе се пресели во Рим. Лулиќ во Лацио се пресели во 2010 година од швајцарскиот Јанг Бојс, за ‘небесносините’ тој има одиграно 86 натпревари во Серија А, на кои постигнал 11 голови. крај/мф/нц
| | веќе видена | слични

Крилниот напаѓач на Лацио, Сенад Лулиќ наредната сезона ќе го носи дресот на актуелниот шампион на Италија, Јувентус, тврдат медиумите од Апенините. Според пишувањата во Италија, босанскиот репрезентативец веќе го договорил својот петгодишен престој во Торино, а сега преостанува двата клуба да се договорат околу висината на отштетата. Претседателот на Лацио, Клаудио Лотито, го проценува својот фудбалер на сума од 18 милиони евра, но шпекулациите говорат дека Јувентус се согласил да исплати осум милиони помалку плус услугите на напаѓачот, Фабио Квалјарела. Босанецот кој одлично се снаоѓа и на позицијата лев бек пристигна во Лацио пред три години, а оваа сезона забележа вкупно 33 настапи за небесносиниот дрес на „лацијалите“.
| | веќе видена | слични

Останато

Смешно и жално е што после четири месеци од добивање на сите докази за случајот Рекет, Заев дозволи УЈП да влезе во контрола на невладините организации на Боки ...
сите 672 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 113 | | | веќе видена

Осамнаа графити во центарот на Скопје. Граѓаните го прашуваат премиерот Зоран Заев каде се парите од ташната на Бојан Јовановски познат како Боки 13, кои како ...
сите 176 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Рускоска потврди дека има судир на интереси адвокатот Стеван Павлески да ја застапува специјалната јавна обвинителка Катица Јанева додека е ...
сите 271 | | | веќе видена

Кандидатка за нова министерка за финансии ќе биде Нина Ангеловска, додека за функцијата нови замени-министри за економија, за образование и за политички систем ...
сите 146 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Договор за соработка помеѓу Јувентус и Осасуна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: