Јувентус на средба со агентот на Санчез

Претставници на Јувентус во петокот имале состанок со агентот на Алексис Санчез, кој исто така е агент и на Артуро Видал. Од Јувентус се распрашувале околу можноста за трансфер на Санчез во Торино. Потешкотија во преговорите може да биде забраната на Барселона за ангажирање на нови фудбалери, но доколку каталонците се решат да му дадат шанса на младиот Деулофеу во следната сезона, можна е реализација на трансферот на Санчез во Јуве.
| | веќе видена | слични

Според вестите кои доаѓаат од Шпанија, Јувентус и Осасуна се во преговори за воспоставување на меѓусебна соработка. Техничкиот секретар на шпанците Предраг Васиљевиќ и директорот Пералта веќе биле во Торино каде разговарале со колегите од Јувентус околу оваа можност. Информациите велат дека преговорите се во напредна фаза и наскоро треба да биде потпишан договорот за соработка помеѓу двата клуба. Според договорот, Јувентус ќе има предност при ангажирање на фудбалери од академијата на Осасуна , но исто така и ќе ги праќа своите фудбалери во шпанскиот клуб како би се здобиле со поголемо искуство. Јувентус има ваков договор со 15 клубови ширум Европа, а претставници на клубот следниот месец ќе отпатуваат во Памплона за потпишување на договорот.
| | веќе видена | слични

Шпанскиот Осасуна е на пат да стане “сателит“ на гигантот Јувентус. Двата клуба се во напредни преговори и се очекува наскоро да потпишат договор за меѓусебна соработка. Предвидено е Јуве да предава свои фудбалери на тимот од Памплона, а во исто време ќе има предност при привлекувањето на најголемите таленти од школата на Осасуна. Договорот ќе биде финализиран сигурно ако Осасуна го задржи своето место во Примера. Потсетуваме дека таквата соработка постои помеѓу други два клуба од Италија и Шпанија – Удинезе и Гранада.
| | веќе видена | слични

Останато

Ѝ дадов шанса на колешката да каже свое видување , одговори јавната обвинителка за организиран криминал и корупција Вилма Рускоска на новинарското прашање што ...
сите 213 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска уште еднаш отфрли секаква негова вмешаност, како и инволвираност на високи функционери во случајот „Рекет“. Заев, кој денеска е во ...
сите 313 | | | веќе видена

„Обрачот околу Зоран Заев и СДСМ се затега околу случајот Рекет се повеќе се затега. Информациите за записникот и исказот на оштетениот во случајот РЕКЕТ кои ...
сите 310 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јувентус на средба со агентот на Санчез

Од:
До кого (е-маил):
Порака: