Блам за агенцијата рејтинг - триумф за резултатите на Божиновски

Агенција Рејтинг седум години успешно ги прогнозираше сите избори до сега и во овој период успеавме да изградиме имиџ на професионална, точна и пред се ...
| | веќе видена | слични

Анкетите на Институтот "Димитрија Чуповски" уште еднаш се покажаа како најверодостојни и најрелевантни доколку нивните предвидувања се споредат со првичните ...
| | веќе видена | слични

Првиот круг од изборите решија уште една дилема. Која од анкетите кои беа објавувани пред изборите беше најблуску до вистинското расположение на гласачите. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во пресрет на чествувањето на раѓањето на Гоце Делчев, Скопје и Софија уверуваат дека сакаат да дојде до намалување на затегноста во односите, но секоја од ...
сите 612 | | | веќе видена

АКО НЕКОЈ ГО НАРУШИ МИРОТ НА 4 ФЕВРУАРИ ЌЕ ОДГОВАРА Македонскиот премиер Димитар Ковачевски разговарал со бугарскиот технички премиер Галаб Донев, за ...
сите 805 | | | веќе видена

„На денот на ослободувањето на германскиот нацистички логор на смртта Аушвиц-Биркенау, да се потсетиме дека Путин отвора нови кампови на исток“, напиша Матеуш ...
сите 100 | | | веќе видена

Лидерот на ГЕРБ Бојко Борисов ги повика властите во Македонија да ги изведат пред лицето на правдата сторителите на неодамнешното претепување на секретарот на ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Блам за агенцијата рејтинг - триумф за резултатите на Божиновски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: