Албанците излегоа, ама помалку од пред пет години

Партијата на Мендух Тачи вчера пресече дека нема да се повлече од трката за предвремени парламентарни избори, по информацијата дека е можно да ги бојкотира ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ДПА вечерва одржа митинг на селото Слатино, општина Теарце. Лидерот на партијата Мендух Тачи ги повика жителите на селото на изборите на 27 април да гласаат ...
| | веќе видена | слични

Застрашувањето на луѓето со различни методи е одлика на ѓаволот и на Ахмети и тоа е доказ на што се е подготвен за да не ја загуби власта. Во неделата, ДУИ се ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ДПА, Мендух Тачи, во понеделникот во Кондово ја презентираше кандидатската листа за Првата изборна единица и пред своите приврзаници истакна дека на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Првиот пациент на кого му беше трансплантирано срце во нашата земја заминува на домашно лекување. Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на ...
сите 201 | | | веќе видена

„Изборите на 15 јули се референдумски важни, бидејќи гласаме за Сигурност и избираме да продолжиме по правиот пат. Спротивната опција на овој пат е Опасност од ...
сите 219 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево се сретна со млади луѓе во општината Гази Баба.„ Ве мотивираме да учите, работите и живеете во својата ...
сите 348 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Албанците излегоа, ама помалку од пред пет години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: