Тимот на Јувентус за Удине

Единствено Симоне Пепе и Андреа Барѕаљи поради повреда нема да бидат на располагање за утрешното гостување кај екипата на Удинезе. Останатите 22 фудбалери се најдоа на списокот на Конте и се во комбинација за утрешниот натпревар. 1 Буфон 3 Киелини 4 Касерес 5 Огбона 6 Погба 8 Маркизио 9 Вучиниќ 10 Тевез 12 Џовинко 13 Пелузо 14 Љоренте 18 Освалдо 19 Бонучи 20 Падоин 21 Пирло 22 Азамоа 23 Видал 26 Лихштајнер 27 Кваљарела 30 Сторари 33 Исла 34 Рубињо
| | веќе видена | слични

Леонардо Бонучи и Стефан Лихштајнер се суспендирани за следниот натпревар од Серија А против екипата на Болоња . Мечот се игра во сабота од 18.30 часот во Торино. Бонучи иако не настапи на вчерашниот натпревар против Удинезе успеа од клупата за резерви да заработи жолт картон кој е осми за него сезонава по што автоматски следува пауза од еден натпревар, што е втора суспензија за него во тековната сезона. Лихштајнер пак го заработи четвртиот жолт картон сезонава и ова ќе биде прв натпревар за него сезонава кој ќе го пропушти поради суспензија. Кај гостите од Болоња нема казнети фудбалери за овој натпревар.
| | веќе видена | слични

Како што и предходно се најавуваше, ова се фудбалерите кои го започнуваат вечерашниот натпревар. Буфон – Касерес, Огбона, Kиелини – Лихштајнер, Погба, Пирло, Маркизио, Азамоа – Џовинко, Љоренте . Шанса за настап од клупата за резерви ќе чекаат: Сторари, Рубињо, Пелузо, Бонучи, Исла, Падоин, Видал, Вучиниќ, Тевез, Освалдо, Кваљарела.
| | веќе видена | слични

Останато

„Обрачот околу Зоран Заев и СДСМ се затега околу случајот Рекет се повеќе се затега. Информациите за записникот и исказот на оштетениот во случајот РЕКЕТ кои ...
сите 545 | | | веќе видена

Предлозите на премиерот Заев за нови министри и заменици кои ќе влезат во владиниот кабинет и во дел од министерствата, стигнале до Собранието. Според ...
сите 116 | | | веќе видена

Кандидатка за нова министерка за финансии ќе биде Нина Ангеловска, додека за функцијата нови замени-министри за економија, за образование и за политички систем ...
сите 143 | | | веќе видена

Данска ќе плати огромна цена поради одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп да ја откаже неговата посета на земјата само 12 дена пред најавениот ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тимот на Јувентус за Удине

Од:
До кого (е-маил):
Порака: