Светот ќе дознае дека Албанците се фактор во Македонија

Пред присутните членови и симпатизери на партијата Тачи рече дека никогаш како вечерва не е поубеден во победата на ДПА. На лидерот на ДУИ му порача да не ги ...
| | веќе видена | слични

„Функцијата претседател нема ингеренции и моќ како владата или министрите, но сепак претседателот може да допринесе за еднаквост на национален, културолошки, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Првиот пациент на кого му беше трансплантирано срце во нашата земја заминува на домашно лекување. Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на ...
сите 201 | | | веќе видена

„Изборите на 15 јули се референдумски важни, бидејќи гласаме за Сигурност и избираме да продолжиме по правиот пат. Спротивната опција на овој пат е Опасност од ...
сите 219 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево се сретна со млади луѓе во општината Гази Баба.„ Ве мотивираме да учите, работите и живеете во својата ...
сите 348 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Светот ќе дознае дека Албанците се фактор во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: