Официјален состав: Јувентус – Лион

Официјален состав за натпреварот со Лион. Буфон – Касерес, Бонучи, Киелини – Исла, Видал, Пирло, Маркизио, Азамоа – Тевез, Вучиниќ. Резерви: Сторари, Огбона, Лихштајнер, Погба, Љоренте, Џовинко, Освалдо.
| | веќе видена | слични

Мајсторот за слободни удари, Андреа Пирло синоќа прикажа уште еден таков примерок со голот за Јувентус против Олимпик Лион во 4-та минута од четврт-финалниот натпревар од Европа лигата. Пирло погоди за рано водство на „старата дама“ од прекин, т.е. од слободен удар но, во 18-та Џими Брианд израмни во Торино за гостите од Лион. Авто-голот на Самуел Умтити во второто полувреме ги постави конечните 2-1 на Јувентус аренатаа, откако топката упатена од Клаудио Маркизио се одби од Французинот и тој несреќно ја смести во својот гол. Јувентус се пласира во полу-финалето од ЛЕ со вкупен резултат 3-1. Ждрепката за одредување на полу-финалните двојки во ЛЕ ќе се одржи денес, но во меѓувреме погледнете во одличниот гол на Андреа Пирло.
| | веќе видена | слични

Фабрицио Раванели со свое видување за вечерашниот реванш натпревар помеѓу Јувентус и Лион во 1/4 финалето од Европа Лигата. Поранешниот напаѓач на бјанконерите смета дека Јувентус мора да ја искористи шансата која им се укажува за освојување на европски трофеј пред својата публика во Торино. “ Јувентус има животна шанса за освојување на Европски трофеј на својот стадион .” Раванели со мислење дека Јувентус лесно ќе се пласира во 1/2 финалето доколку тренерот успее да го здражи притисокот врз своите фудбалери кои не смее да се опуштат. Сепак, тој предупредува дека гостите од Франција имаат квалитет и поединци кои можат да бидат сериозна опасност кон голот на Буфон. “ Го познавам Конте, тој ќе биде во можност да го задржи притисокот на играчите. Ако го направат тоа и ја задржат концентрацијата, лесно ќе продолжат понатаму .” “ Лион е интересен тим со добри индивидуалци како Лаказет и Гомис. Јуве треба да биде внимателен бидејќи тие имаат компактен среден ред кој е во можност да ја уништи играта на противнико ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Обрачот околу Зоран Заев и СДСМ се затега околу случајот Рекет се повеќе се затега. Информациите за записникот и исказот на оштетениот во случајот РЕКЕТ кои ...
сите 605 | | | веќе видена

Ѝ дадов шанса на колешката да каже свое видување , одговори јавната обвинителка за организиран криминал и корупција Вилма Рускоска на новинарското прашање што ...
сите 158 | | | веќе видена

Предлозите на премиерот Заев за нови министри и заменици кои ќе влезат во владиниот кабинет и во дел од министерствата, стигнале до Собранието. Според ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Официјален состав: Јувентус – Лион

Од:
До кого (е-маил):
Порака: