Слаб земјотрес регистриран во Романија


9 копии
2 копии
2 копии
2 копии

Вечерва јужниот сосед Грција ја погоди силен земјотрес со јачина 5,7. Според податоците на Европската Медитерански сеизмолошки центар, епицентарот на потресот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Нов земјотрес со јачина од 6,1 степени според Рихтер вчера го погодил Чиле, меѓутоа не било издадено предупредување за цунами, било објавено од чилеанскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Земјотрес со интензитет од 6,1 степен е почувствуван во северниот дел на Чиле. Нема опасност од појава на цунами. Според податоците на чилеанскиот сеизмолошки ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Висок генерал на Револуционерната гарда се закани дека ќе ги гаѓа израелските „нуклеарни постројки“ доколку ги нападне иранските локации, објавија државните ...
сите 675 | | | веќе видена

„Велат дека тие договори не ги признаваат и ако дојдат на власт ќе ги поништат, наместо да ги отворат и да видат што пишува во нив, дека Македонци постојат, ...
сите 579 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 179 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 241 | | | веќе видена

- Американската администрација покажа дека го прифаќа планот што претходно го претстави окупаторската влада за воената операција во Рафа, во замена за ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Слаб земјотрес регистриран во Романија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: