Најголеми изборни дуели се очекуваат во „двојката“ и „ тројката“

Премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски можеби ќе го поднови пратеничкиот состав, додека пак и за наредниот период одлучи да се потпре на досегашните ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерствата за внатрешни работи и здравство предлагаат за престојните велигденски празници, полицискиот час во државата, воведен заради пандемијата корона ...
сите 233 | | | веќе видена

Загрижувачко е немањето слух на институциите, за апелите за помош на стопанственици од разни дејности.За жал властите се фокусирани нивните изјави од типот ...
сите 211 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Тетово поднесе предлог за издавање казнен налог против три лица поради непостапување според здравствените ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најголеми изборни дуели се очекуваат во „двојката“ и „ тројката“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: