АХМЕТИ ПРВПАТ ВО ЧЕТВОРКАТА: ДУИ ги сака гласовите на Турците

Партиите од власта и од опозицијата, покрај на домашен терен, интензивно се подготвуваат за освојување на гласови и меѓу иселениците. ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ и ДУИ ги ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот Венко Филипче на новинарско прашање одговори дека пациентите во домашно лекување се во постојан контакт со матичните лекари и дека и тие ќе се ...
сите 288 | | | веќе видена

Со новозаболените 46 лица од коронавирус, вкупниот број на дијагностицирани пациенти со Ковид-19 во земјава достигна 663 лица. Меѓу заболените е и првиот ...
сите 313 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе предлози за издавање казнени налози против вкупно 20 лица за кривично дело – Непостапување според ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АХМЕТИ ПРВПАТ ВО ЧЕТВОРКАТА: ДУИ ги сака гласовите на Турците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: