ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов аминувал тендер за роднини на Игор Ивановски

3 копии

ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес-конференција презентираше нов случај за тендер кој Петре Шилегов го доделил на фирма, која се поврзува со СДСМ. - Петре Шилегов ја ...
| | веќе видена | слични

Фирма на дедото и бабата на Игор Ивановски Шема од СДСМ била вратена во игра за тендер за набавка на моторни масла на ЈП Македонија пат откако Петре Шилегов, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нашиот случај е тест за Европската Унија дали ние во регионот на Западен Балкан ќе можеме да и веруваме на ЕУ и дали ветувањето за европската перспектива на ...
сите 661 | | | веќе видена

Израелската војска рано утрово соопшти дека нејзините сили извршиле најсилни удари врз Појасот Газа од почетокот на конфликтот со екстремистите на таа ...
сите 315 | | | веќе видена

Во ковид центрите во болниците низ земјава во изминатите 24 часа е пријавено дека се лекуваат вкупно 344 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот, со ...
сите 482 | | | веќе видена

Укинување на ограничувањето на работното време и на одлуката за забрана со работа во внатрешните делови на угостителските објекти или во најмала рака дозвола ...
сите 188 | | | веќе видена

Вакцината на Фајзер/Бионтек против коронавирус кај постари лица произведува три и пол пати поголема реакција на антитела кога втората доза се одложува до 12 ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов аминувал тендер за роднини на Игор Ивановски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: