Познати кандидатските листи за пратеници – Експертите прогнозираат сигурна победа на ВМРО-ДПМНЕ

Партиите ги објавија кандидатските листи. Поголеми изненадувања нема, освен кај СДСМ, кај кој никој и не ги очекуваше анонимните кандидати. Првиот одглас на ...
| | веќе видена | слични

Кукавички чин, алиби за пораз и неискрена игра. Ова се главните забелешки кои базата му ги префрла на раководството на СДСМ, дознава Сител од високи партиски ...
| | веќе видена | слични

Партиски извори на “Бихаќка” за Алфа велат дека се побројни се забелешките на базата за потегот на раководството на партијата за што имало и жолчна расправа.. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во Македонија се вакцинирани 150.000 граѓани со прва доза од вакцината против корона вирусот и уште 30.000 граѓани кои се ревакцинирани, информираше денеска ...
сите 408 | | | веќе видена

Барањата за живи свирки и свадби ќе бидат разгледувани во понеделник, најави денеска министерот за здравство Венко Филипче. Комисијата за заразни болести ќе ги ...
сите 243 | | | веќе видена

Нашиот случај е тест за Европската Унија дали ние во регионот на Западен Балкан ќе можеме да и веруваме на ЕУ и дали ветувањето за европската перспектива на ...
сите 567 | | | веќе видена

Израелската војска рано утрово соопшти дека нејзините сили извршиле најсилни удари врз Појасот Газа од почетокот на конфликтот со екстремистите на таа ...
сите 306 | | | веќе видена

Во ковид центрите во болниците низ земјава во изминатите 24 часа е пријавено дека се лекуваат вкупно 344 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот, со ...
сите 578 | | | веќе видена

Укинување на ограничувањето на работното време и на одлуката за забрана со работа во внатрешните делови на угостителските објекти или во најмала рака дозвола ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Познати кандидатските листи за пратеници – Експертите прогнозираат сигурна победа на ВМРО-ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: