Љубчо Георгиевски за првпат ќе биде носител листата во ИЕ 3

3 копии
6 копии

Партијата ГРОМ денеска ги претстави носителите на листите за пратеници за предвремените парламентарни избори. Лидерот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски, информираше ...
| | веќе видена | слични

Националната демократска преродба ја објави листата на кандидати за предвремените парламентарни избори. Од партијата потенцираат дека најистакнатите кадри на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на ВМРО Народна партија Љубчо Георгиевски на денешната пресконференција ги претстави кандидатите кои ќе бидат носители на изборните единици на ...
| | веќе видена | слични

Додека ниту еден од раководството на СДСМ не се најде на избирачките листи за предвремените парламентарни избори, лидерот на ВМРО Народна партија, Љупчо ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Тетово поднесе предлог за издавање казнен налог против три лица поради непостапување според здравствените ...
сите 417 | | | веќе видена

Министерствата за внатрешни работи и здравство предлагаат за престојните велигденски празници, полицискиот час во државата, воведен заради пандемијата корона ...
сите 204 | | | веќе видена

Владата ги расчистени дилемите со угостителите околу користењето на мерките за ублажување на ударот од кризата, соопштија денеска министерката за финансии ...
сите 270 | | | веќе видена

Земјоделците ќе можат да ги обавуваат работните обврски на своите земјоделски површини и за време на забраната за движење без да вадат дозвола, додека ...
сите 315 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Љубчо Георгиевски за првпат ќе биде носител листата во ИЕ 3

Од:
До кого (е-маил):
Порака: