ВМРО-НП ги претстави носителите на шесте изборни единици

6 копии

Партијата ГРОМ денеска ги претстави носителите на листите за пратеници за предвремените парламентарни избори. Лидерот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски, информираше ...
| | веќе видена | слични

На местото од актуелниот пратеник Митре Велјаноски, како кандидат за пратеник во петтата изборна единица од Охрид влегува Ѓоко Танаскоски, член на Извршниот ...
| | веќе видена | слични

Националната демократска преродба ја објави листата на кандидати за предвремените парламентарни избори. Од партијата потенцираат дека најистакнатите кадри на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Останато

Министерот Венко Филипче на новинарско прашање одговори дека пациентите во домашно лекување се во постојан контакт со матичните лекари и дека и тие ќе се ...
сите 288 | | | веќе видена

Забраната за движење на населението денеска почнува од 16 часот и ќе трае до понеделник до 5 часот. Со ова почнува 61 часовен карантин за сите граѓани на ...
сите 283 | | | веќе видена

Три лица починаа, седуммина се излекуваа, а 18 се новозаболени од коронавирус, се последните податоци за изминатите 24 часа од Министерството за здравство и од ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-НП ги претстави носителите на шесте изборни единици

Од:
До кого (е-маил):
Порака: