Квалификации за ЕП: Македонија декласирана во Ростов


4 копии

Драстично подмладениот тим селектиран од Магдинчев загуби од Русија со 36:23 Македонската женска ракометна репрезентација ги отвори квалификациите за ...
| | веќе видена | слични

Квалификации за ЕП, 3. коло Русија-Македонија 36:23 Русија: Илина 7, Давиденко 6, Вјахирева 4, Авдекова 3, Бобровникова 3, Постнова 3, Пунко 3, Черноиваненко ...
| | веќе видена | слични

Останато

Помина нешто повеќе од еден месец кога во земјава беше регистриран првиот позитивен случај на коронавирусот. Оттогаш бројката секојдневно расте така што според ...
сите 604 | | | веќе видена

Во однос на прашањето за тоа каков ефект имаат жестоките реакции од синдикатите, според кои предложените мерки од страна на СДСМ ќе ги погодат најсиромашните ...
сите 341 | | | веќе видена

Тинејџер од Португалија (14), без хронични болести, станал најмладата жртва на коронавирусот во Европа. Детето од местото Овар, оддалечено на час и половина од ...
сите 134 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Граѓаните се загрижени бидејќи Владата нема јасен план и стратегија за справување со економскмите последици како резултат на пандемијата на коронавирусот, ...
сите 189 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 379 | | | веќе видена

Кина вчера и официјално прогласи крај на епидемијата на коронавирус во таа земја, иако за враќање во нормален живот ќе треба време. Во Европа и во САД, пак, ...
сите 571 | | | веќе видена

Компаниите што ќе поделат дивидента не може да користат поволност, ќе има критеируми да нема отпуштање работници. Секој еден којшто отпуштил работници веднаш ...
сите 20 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Квалификации за ЕП: Македонија декласирана во Ростов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: