ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов вмешан во местење тендери во Министерството за одбрана


ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека портпаролот на СДСМ Петре Шилегов е вмешан во нов случај за местење тендери. Даниела Рангелова на прес-конференција посочи дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Шилегов е вплеткан во сериозен сомнеж за организирано местење на тендери во Владата на СДСМ. Тој, спротивно на законот како претседател на второстепената ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Адвокатот и портпарол на СДСМ Петре Шилегов се уште нема дадено одговор на прашањата за тоа како успеал да се стекне богатство во кое спаѓаат трикратна куќа, ...
| | веќе видена | слични

Според информациите кои Трпевски во четвртокот и ги соопшти на јавноста, Шилегов местел тендери за две фирми блиски на СДСМ, „Семос" во која сопственички удел ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државјаните на Северна Македонија кои овие денови доаѓаат на ревакцинација во Србија, и кои пред три месеци, на 27 и 28 март, ја примија првата доза на „Астра ...
сите 391 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник и заменик претседател на партијата ВМРО БНД, Ангел Џамбаски, на социјалните мрежи го сподели официјалниот спот на партијата кој е дел ...
сите 381 | | | веќе видена

ОТКАКО ПАНДЕМИЈАТА ГО ЗГОЛЕМИ ЈАЗОТ ПОМЕЃУ ПОНУДАТА И ПОБАРУВАЧКАТА И работодавците и вработените треба да бидат мотивирани да размислуваат за трајност на ...
сите 149 | | | веќе видена

Во октомври е закажан нов состанок на мешовитата македонско - бугарска комисија за историски прашања на која историчарите повторно ќе се обидат да најдат ...
сите 89 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 54 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, придружуван од вицепремиерот за европски прашања, Никола Димитров, денеска оствари билатерална средба со австрискиот канцелар и домаќин ...
сите 358 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов вмешан во местење тендери во Министерството за одбрана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: