РАНГЕЛОВА: Шилегов е вмешан во местење тендери


2 копии

„Шилегов е вплеткан во сериозен сомнеж за организирано местење на тендери во Владата на СДСМ. Тој, спротивно на законот како претседател на второстепената ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Адвокатот и портпарол на СДСМ Петре Шилегов се уште нема дадено одговор на прашањата за тоа како успеал да се стекне богатство во кое спаѓаат трикратна куќа, ...
| | веќе видена | слични

Според информациите кои Трпевски во четвртокот и ги соопшти на јавноста, Шилегов местел тендери за две фирми блиски на СДСМ, „Семос" во која сопственички удел ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 130 | | | веќе видена

Руските власти денеска ја поздравија посветеноста на претседателите на Русија и САД за дијалогот за стратешка безбедност и нуклеарно разоружување и оценија ...
сите 229 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е партија која има јасна цел, а таа е напредна Македонија со заштитени национални и државни интереси. Во таа насока е и стратегијата „Македонија за ...
сите 223 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Претседателите на Русија и на САД, Владимир Путин и Џо Бајден, излегоа со заедничка изјава за прашањата на стратешката стабилност. Лидерите посочија дека ...
сите 215 | | | веќе видена

За разлика од мечот со Австрија, во составот на Македонија, не е Александар Трајковски, а шанса од првата минута добива Стефан Спировски. ЕВРО 2020 Стефан ...
сите 391 | | | веќе видена

Романските новинари пишуваат за македонската навивачка фаланга, дека уште синоќа го освоиле Букурешт, покажувајќи ретко видени емоции и љубов кон државата и ...
сите 156 | | | веќе видена

Економските експерти очекуваат воведувањето на еколошка такса од 3,5 денари за нафтата и нафтените деривати да предизвика низа негативни последици врз ...
сите 224 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РАНГЕЛОВА: Шилегов е вмешан во местење тендери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: