ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов вмешан во нов тендерски скандал


2 копии
2 копии

„Шилегов е вплеткан во сериозен сомнеж за организирано местење на тендери во Владата на СДСМ. Тој, спротивно на законот како претседател на второстепената ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Адвокатот и портпарол на СДСМ Петре Шилегов се уште нема дадено одговор на прашањата за тоа како успеал да се стекне богатство во кое спаѓаат трикратна куќа, ...
| | веќе видена | слични

Според информациите кои Трпевски во четвртокот и ги соопшти на јавноста, Шилегов местел тендери за две фирми блиски на СДСМ, „Семос" во која сопственички удел ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Историскиот самит Бајден-Путин што се одржа вчера во Женева, покрај политичките прашања, беше обележан и со неколку интересни детали, како подароци или ...
сите 361 | | | веќе видена

Жителите на Лисабон не смеат да го напуштаат градот за време на викендите, додека тамошните власти се борат со зголемениот број новозаразени, соопшти денеска ...
сите 488 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, беше поканет и присуствуваше на роденден на Лара, ќерката на Јасмина Василковска, хуманата жена која неодамна почина а ...
сите 140 | | | веќе видена

Oпозициската ВМРО-ДПМНЕ се ребрендира. „Македонија за сите луѓе“ е мотото на новата политичка стратегија на ВМРО-ДПМНЕ. Неа претседателот Христијан Мицкоски ...
сите 204 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска во Анталија оствари средба со Претседателот на Република Турција, Реџеп Таип Ердоган, во рамки на неговата работна ...
сите 549 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Угостителите реагираат на апсурди во протоколите за работа, откако здравствените власти ги укинаа рестрикциите. Велат дека нејасно е зошто од една страна се ...
сите 143 | | | веќе видена

Претседателот на Македонија Стево Пендаровски изразува жалење за одлуката на Официјална Москва да протера македонски дипломат. Според него, Македонија останува ...
сите 22 | | | веќе видена

Економските експерти очекуваат воведувањето на еколошка такса од 3,5 денари за нафтата и нафтените деривати да предизвика низа негативни последици врз ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов вмешан во нов тендерски скандал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: