Точак за сите генерации – #критичнамаса 23 во среда


5 копии

Останато

Работата на Собранието на Република Северна Македонија изминатите три дена се одвива со најавените активности на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за активна блокада, ...
сите 546 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски го примил поглаварот на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија, митрополит скопски, архиепископ охридски и ...
сите 386 | | | веќе видена

Коментирајќи ја кандидатурата на Финска и Шведска за членство во НАТО, тој рече дека тоа е еден вид столб на кризата која се развива од моментот на руската ...
сите 214 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски се обрати на свеченоста по повод 9 Мај – Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа, што се одржа во дворот на Владата. var ...
сите 117 | | | веќе видена

„Неработењето на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ граѓаните ги чини над 55.000 евра месечно. За основните плати на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ граѓаните ја ...
сите 85 | | | веќе видена

Бранот на зголемување на цените сѐ повеќе зема замав. Македонија влезе во зоната на двоцифрена инфлација. По новото второ зголемување на референтната камата за ...
сите 245 | | | веќе видена

Вчера вечер во 21.45 часот на подрачјето на Шуто Оризари, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје лишиле од слобода малолетник ...
сите 328 | | | веќе видена

На 12.05.2022 во периодот од 06:00 до 10:00 часот на подрачјето на СВР Тетово била спроведена акциска контрола на возила со кои се врши јавен превоз на ...
сите 264 | | | веќе видена

Политичката неартикулираност е карактеристична за балканските земји, па и ние ја имаме. Мицкоски блокира Собрание, од друга страна најавува дека ќе добие 61 ...
сите 29 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Точак за сите генерации – #критичнамаса 23 во среда

Од:
До кого (е-маил):
Порака: