Скандал: Заев и Црвенковски го молеле Тачи насилно да го срушат Груевски


Лидерот на ДПА Мендух Тачи предизвика вистински земјотрес на Бихаќка. Тачи денеска на прес-конференција во Скопје објави СМС пораки со кои Заев го молел да ...
| | веќе видена | слични

ДПА ќе влезе во идната влада на ВМРО-ДПМНЕ – барем така најавува лидерот на партијата Мендух Тачи. Ваквиот развој на настаните тој го предвидел на вчерашниот ...
| | веќе видена | слични

Зошто Заев не ги демантираше пораките до Тачи, туку одговори со приземни конттраобвинувања? Зошто Заев не ги демантираше пораките до Тачи, туку одговори со ...
| | веќе видена | слични

Кредибилитетот на лидерот на опозициската СДСМ, Заев е сериозно нарушен- аналитичарите за содржината на пораките што ги добил и што ги објавил првиот човек на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Експертите децидни, ова е голем срам за СДСМ и Зоран Заев. Обелоденувањето на пораките од Заев кои ги објави Мендух Тачи на прес конференција предизвика ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Очигледно сите апели и препораки за носење заштитни маски се залудни, зашто бројот на напишани казни за шетање без заштита расте од ден на ден, и тоа еднакво ...
сите 536 | | | веќе видена

Неспособноста на власта во справување со Ковид пандемијата предизвикува и ризик за децата во градинките и учениците кои посетуваат физички настава. Комисијата ...
сите 304 | | | веќе видена

Навистина постојат многу предизвици на модерното време. Земји се среќаваат со природни катастрофи, земјотреси, болести и зарази. Светот се соочува со КОВИД-19 ...
сите 206 | | | веќе видена

Под посебни услови поради пандемијата во земјава денеска се одбележува 23 октомври - денот на македонската револуционерна борба. Со честитки и од државниот врв ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скандал: Заев и Црвенковски го молеле Тачи насилно да го срушат Груевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: