ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ КАНДИДАТИ: Никој од нив не бил кодош

2 копии

Комисијата за верификација на фактите ја известила Државната изборна комисија дека кандидатите за претседател на Македонија, Ѓорге Иванов, Стево Пендаровски ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за лустрација ја известила ДИК Комисијата за лустрација ја известила Државната изборна комисија дека меѓу четирите претседателски кандидати, Ѓорге ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Останато

Како е можно евалуатори на проекти во Националната агенција за европски образовни можности и мобилност да добиваат проекти финансисрани од истата агенција, а ...
сите 346 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче преку својот Фејсбук-профил им се заблагодари на своите колеги.-Колеги, Ви благодарам што не се откажувате! Ви благодарам ...
сите 281 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев прими делегација на Сојузот на борците, предводена од претседателот на главниот одбор на сојузот, Никола Стојаноски, придружуван од ...
сите 162 | | | веќе видена

„Со канцеларката на Германија, Ангела Меркел, ги поддржуваме земјите од Западен Балкан на пат кон ЕУ. Бугарија ќе продолжи да работи активно во оваа насока за ...
сите 489 | | | веќе видена

Кина е во трка да најде вакцина, а Пекинг дава смели предвидувања дека ќе добие ефективен лек пред крајот на годинава. Двојна доза од експериментална вакцина ...
сите 183 | | | веќе видена

За тоа колку се преполни болничките капацитети, доволно говори едно видео кои редакцкиите на Фактор и Хаштаг го добиле од читател од Струмица.Според неговите ...
сите 148 | | | веќе видена

Од директор на Подружница, по брза постапка станал чувар на рампа, па добил решение за суспензија, а неодамна и отказно решение од работното место – самостоен ...
сите 52 | | | веќе видена

Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва од 20:45 часот на националната арена „Тодор Проески“ во Скопје против Грузија го игра значајниот четврт ...
сите 257 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ КАНДИДАТИ: Никој од нив не бил кодош

Од:
До кого (е-маил):
Порака: