Нема кодоши меѓу претседателските кандидати

2 копии

Комисијата за верификација на фактите ја известила Државната изборна комисија дека кандидатите за претседател на Македонија, Ѓорге Иванов, Стево Пендаровски ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за лустрација ја известила ДИК Комисијата за лустрација ја известила Државната изборна комисија дека меѓу четирите претседателски кандидати, Ѓорге ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Останато

Американската авиокомпанија „Јунајтед ерлајнс“ во петокот започна да доставува вакцина против коронавирус произведена од фармацевтската компанија „Фајзер“ во ...
сите 303 | | | веќе видена

МАКЕДОНИЈА ИМА СВОИ ИНТЕРЕСИ, СВОЈА ПОЛИТИКА И СВОЈА ИДНИНА, АНДРЕЈ КОВАЧЕВ. А ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ Е ПРЕДВОДНИК НА ОТПОРОТ И ПОСЛЕДНИОТ БЕДЕМ, КОЈ ВО СТОИ НА ...
сите 235 | | | веќе видена

Преку спроведување на концептот на СМАРТ-финансии – на среден рок може да постигнеме двојно поголем економски раст во споредба со последната деценија, што би ...
сите 173 | | | веќе видена

Сѐ уште македонскиот премиер Зоран Заев во саботата доцна вечерта се обиде да реагира на објавата на бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир ...
сите 139 | | | веќе видена

Се уште нема одговор од надлежните институции дали имало пропусти во лекувањето на 41 годишната беровчанка Довичинска што пред 15 дена почина на штипско ...
сите 466 | | | веќе видена

„Цел ден Мицкоски молчи и се крие зад партиски соопштенија, не одговара на јавно поставените прашања, со кого тајно соработува во Бугарија?Цел ден Христијан ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема кодоши меѓу претседателските кандидати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: