Пукотници на Крим, двајца убиени, двајца ранети


2 копии

Силите на Крим го зазеле седиштето на украинската морнарица во Севастопол, веднаш по вооружените инциденти во вторникот во кои загинаа две лица од снајперски ...
| | веќе видена | слични

Украинските знамиња на Крим заминуваат во историјата. Од денеска руско знаме се вее и на јарболот на украинската морнарица во Севастопол. Група од околу 300 ...
| | веќе видена | слични
7 копии
7 копии

Силите на Крим ја зазедоа Командата на украинската морнарица во Севастопољ, само еден ден откако две лица загинаа од снајперски оган во Симферопољ, јавуваат ...
| | веќе видена | слични

Како што соопшти портпаролот на украинската армија, во базата во главниот град на Крим, Симферопољ, биле нападнати украински војници од страна на руски сили ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фоторепортерот на агенцијата истакнал дека присуствувал на местото кога во седиштето на морнарицата влегле вооружени сили на Крим и го подигнале руското знаме. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште неизгласан Законот за попис во собранието опозицијата во предупредувачка акција за собирање на он лајн потписи за негово повлекување, но и најава за ...
сите 420 | | | веќе видена

Глумецот и шоумен Игор Џамбазов во свој стил им даде поддршка на ракометарите, откако денеска го победија Чиле и се пласираа во втората фаза на СП во Египет. ...
сите 384 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 164 | | | веќе видена

Идентитетот, јазикот и историјата не смеат да бидат предмет на преговори. Доколку Бугарија инсистира да преговара на оваа тема, тоа значи дека содржината на ...
сите 161 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 160 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пукотници на Крим, двајца убиени, двајца ранети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: