Портрет - Илијаз Халими. Ветеранот на ДПА во претседателска битка


2 копии
2 копии
2 копии

Лидерот на ДПА, Мендух Тачи со нему својствени гестикулации се обиде да го направи малоумен новинарот од албанската редакција на МТВ, кој се обиде на денешната ...
| | веќе видена | слични

Мендух Тачи, лидер на ДУИ еве како избегна да му одговори на новинарот на МТВ, кој се обиде на денешната прес-конференција да го праша лидерот на ДПА за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вчерашниот ден донесе интересни случувања во делувањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ која во последниот период ги зајакна своите активности на улиците иако малку ...
сите 237 | | | веќе видена

Значителен и суштински напредок во борбата против корупцијата постигна Република Македонија, што се должи на посветеноста, мерките и политиките на Владата ...
сите 206 | | | веќе видена

Во врска со настаните кои се случија изминатите денови каде што беа нападнати полициски службеници, се огласи Европскиот полициски синдикат. „Најостро го ...
сите 22 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 125 | | | веќе видена

Мерките од четвртиот пакет се дефинирани. Тој претставува продолжение на претходните три и тежи 350 милиони евра, а одлуката треба денеска на седница да ја ...
сите 250 | | | веќе видена

Нови 141 случај со Ковид-19 од 1.559 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починат е пациент од ...
сите 208 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Портрет - Илијаз Халими. Ветеранот на ДПА во претседателска битка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: