Обвинителството ќе го чешла извештајот за „Пошта“

Ревизијата констатирала дека компанијата не работи според законите, ниту според интерните прописи, а се соочува со огромни загуби Ревизорскиот извештај за „Македонска пошта“ денеска стасал до скопското Јавно обвинителство. Постапката за разгледување треба да почне деновиве, а во почетокот на идниот месец може да се очекува и првиот извештај, информираше вчера државниот јавен обвинител Марко Зврлевски. Извештајот бил испратен од Државниот завод за ревизија до Државното јавно обвинителство, од каде што пред два дена го препратиле до скопското Обвинителство. „Најдоцна до 5 април би требало да се реализираат првите постапки по предметот. Бидејќи се работи само за ревизорски извештај, без никакви докази, се очекува Обвинителството прво да ја побара документацијата за која во извештајот се утврдува дека е спорна“, вели Зврлевски. Ревизорскиот извештај за „Македонска пошта“ констатирал дека компанијата не работи според законите, ниту според интерните прописи, се соочува со огромни загуби, поради што се доведува ...
| | веќе видена | слични

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 246 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи има доволно обрасци за лични карти и возачки дозволи и треба уште да пристигнат. Нема причина овие документи да се издаваат ...
сите 184 | | | веќе видена

Еленко Миланов, бранител на тројца од обвинетите дека ги организирале настаните во Собранието на 27 април 2017 година, Tрајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле ...
сите 129 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс присуствуваше на настанот во центарот „Стејплс“, но за медиумите изјави дека не сака да биде на фотографиите. Вчера „Стејплс“ ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обвинителството ќе го чешла извештајот за „Пошта“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: