СДСМ и ДУИ со приговори за избирачкиот список

Законскиот рок на Државната изборна комисија (ДИК) да расправа и одлучи по приговорите на ДУИ и СДСМ во врска со избирачкиот список истекува на полноќ, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државната изборна комисија во четвртокот ја започна отворената седница со единствена точка на дневен ред разгледување и одлучување по поднесените барања на ...
| | веќе видена | слични

Претседателит на ДИК, Никола Рилковски, на почетокот од своето излагање истакна дека и двете политички партии кои поднеле приговор до комисијата го ...
| | веќе видена | слични

Додека се чека Државната изборна комисија да се изјасни за забелешките на СДСМ и на ДУИ, повторно се отвора прашањето дали ако гласачите сами имаат обврска да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иницијативата која сега бара смена на Мицкоски, истата лобираше тој да се избере за лидер. Во тој момент немаш друг кандидат за избор.Јас и тогаш не го ...
сите 203 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 125 | | | веќе видена

Финансиска поддршка за задржување на работните места, бескаматни кредити со грант компонента и државна гаранта шема за полесно земање кредити од комерцијалните ...
сите 336 | | | веќе видена

Петмина полициски службеници кои преземаа мерки против дрвокрадците беа повредени, а еден полициски командир се уште е во сериозна состојба во клиничкиот ...
сите 50 | | | веќе видена

Нови 141 случај со Ковид-19 од 1.559 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починат е пациент од ...
сите 226 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ и ДУИ со приговори за избирачкиот список

Од:
До кого (е-маил):
Порака: