ДПА со обвинувања за корупција кон ДУИ

3 копии

ДПА ги обвини ДУИ за корупциско работење. Од партијата приложуваат документи со кои откриваат корупциско работење во министерството за економија предводено од ...
| | веќе видена | слични

Политичката арена се повеќе се вжештува. Власта и опозицијата секојднево едни против други лиферуваат документи и обвинувања за корупциски скандали. Во ...
| | веќе видена | слични

Министерството за економија соопшти дека најостро реагира на користењето на оваа институција во дневно политички цели, во врска со денешната прес-конференција ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Составот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивната и антидржавна матрица во која е заглавено ВМРО-ДПМНЕ. Во обид да си ја спаси ...
сите 196 | | | веќе видена

Историските настани и личности не се работа на политичарите и на комисии, вели историчарот Тодор Чепреганов во однос на ставовите кои доаѓаат од официјална ...
сите 232 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 125 | | | веќе видена

Мерките од четвртиот пакет се дефинирани. Тој претставува продолжение на претходните три и тежи 350 милиони евра, а одлуката треба денеска на седница да ја ...
сите 261 | | | веќе видена

Нови 141 случај со Ковид-19 од 1.559 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починат е пациент од ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДПА со обвинувања за корупција кон ДУИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: