Ставрески: Нови инвестиции во општините каде досега не се инвестирало


3 копии

Вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески во интервју за МРТВ најави нови инвестиции со неколку илјади нови вработувања, кои треба да се реализираат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Гостин во вестите на Канал 5 во 15 часот беше вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески. - Тоа што Светската банка и додели на Макеоднија 50 милиони ...
| | веќе видена | слични

Останато

За помалку од два месеци поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков ќе мора да излезе од притвор од затворот во Шутка. Ова му го овозможува Законот за кривична ...
сите 801 | | | веќе видена

Во последните неколку недели, високи претставници на ВМРО-ДПМНЕ, меѓу кои Христијан Мицкоски, Александар Николовски, Влатко Ѓорчев, често биле во хотелот ...
сите 762 | | | веќе видена

По кој пат лаже Венко Филипче за стартот на вакцининацијата ни самиот не знае. За последната недела од февруари, оваа изминатава, тој најави какви се не ...
сите 388 | | | веќе видена

Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, на прес-конференција денеска во Ѓорче Петров рече дека за една недела се собрани над 80.000 потписи против ...
сите 157 | | | веќе видена

Скопје не може да не надмудри, затоа што Македонија е таа што тропа на вратите на ЕУ, а Бугарија треба да и ги отвори, вели бугарскиот вицепремиер и министер ...
сите 288 | | | веќе видена

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски реагираше за предлогот кој го даде поранешниот премиер Љубчо Георгиевски за тоа како да се реши спорот со ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ставрески: Нови инвестиции во општините каде досега не се инвестирало

Од:
До кого (е-маил):
Порака: