Ставрески: Нови странски компании во општините каде досега не се инвестирало


5 копии

- Нови инвестиции со неколку илјади нови вработувања да се реализираат годинава и тоа во општини каде што досега нема странски инвестиции, најавува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Гостин во вестите на Канал 5 во 15 часот беше вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески. - Тоа што Светската банка и додели на Макеоднија 50 милиони ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вилма Русковска, шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал е обвинителот со кој министерот за правда, Бојан Маричиќ се сретнал во петокот и ...
сите 803 | | | веќе видена

„Македонија потешко се справува со пандемијава, кај нас процентот на починати е 3% во од бројот на заразени со Ковид 19. На светско ниво е 2% смртноста. ...
сите 530 | | | веќе видена

Голем број на медицински сестри, болничари и хигиеничари на клиниките во Скопје два месеци немаат земено плата. Не им се платени ниту придонесите, а одговор за ...
сите 187 | | | веќе видена

„И додека Венко Филипче и Зоран Заев велат дека ако е вратен авансот за кинеските вакцини, бројката на заразени се зголемува. Филипче и Заев уште велат ако е ...
сите 367 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 242 | | | веќе видена

Иванка Василевска, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ вели дека партијата чиј член е смета дека ова нема да претставува попис на резидентното население, оти ...
сите 241 | | | веќе видена

Пропаднаа обвинувањата, лагите и спиновите кои доаѓаа од белиот дворец, за наводни договори со власта за бегството на Сашо Мијалков. Ова се истакнува во ...
сите 213 | | | веќе видена

Спречувањето на вчерашниот протест од страна на полицијата е противуставно, но и противзаконско, велат од коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива. Во ...
сите 34 | | | веќе видена

Скоро осум часа, Александар и Јордан Мијалков синови на избеганиот Сашо Мијалков даваат исказ во полициската станица во Кисела Вода. Полицијата се обидува да ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ставрески: Нови странски компании во општините каде досега не се инвестирало

Од:
До кого (е-маил):
Порака: