Годинава нови странски инвестиции во општините каде досега не се инвестирало


8 копии

Вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески, во интервју за МРТВ, најави нови инвестиции кои ќе овозможат неколку илјади нови вработувања во општини ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Гостин во вестите на Канал 5 во 15 часот беше вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески. - Тоа што Светската банка и додели на Макеоднија 50 милиони ...
| | веќе видена | слични

Останато

Откако министерот за правда Бојан Маричиќ потврди дека на неформална средба во петокот, обвинителката Вилма Русковска му кажала „гласина“ дека е можно Сашо ...
сите 559 | | | веќе видена

Последно на што работи Владата е нарачка на вакцини и од производителот Астра Зенека, а ако се пресмета вкупно колку активности презедовме за да обезбедиме ...
сите 397 | | | веќе видена

Бојан Маричиќ три дена знаел за бегството на Мијалков и ништо не преземал, има ли појасен доказ за договорот Заев - Мијалков? Маричиќ ја криел информацијата ...
сите 547 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 219 | | | веќе видена

Слушам одредени изјави по медиумите и сега формално јас не знам дали Сашо Мијалков избегал или не. Ако избегал ние имаме институции во државата кои треба да ...
сите 152 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 15 | | | веќе видена

Полска им предложи на производителите на вакцини да ја „споделат“ лиценцата за производство, изјави полскиот министер за одбрана Мариуш Блашчак за националното ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Годинава нови странски инвестиции во општините каде досега не се инвестирало

Од:
До кого (е-маил):
Порака: