Почна битката за секој глас во Гостивар

2 копии

Останато

И натаму течат преговорите меѓу политичките партии за формирање на владино мнозинство, откако на 4 август во Собранието беше одржана конститутивната седница за ...
сите 268 | | | веќе видена

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 79 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

СДСМ се грижи само за личниот профит, додека државниот имот тоне. Граѓаните плаќаат поскапа струја затоа што СДСМ е расипничка влада, обвини ВМРО-ДПМНЕ.„ ...
сите 242 | | | веќе видена

Министерот за образование, Арбер Адеми соопшти дека се излечил од ковид-19. „Конечно заврши предизвикот со kovid-19! По две негативни последователни тестирања, ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почна битката за секој глас во Гостивар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: