Груевски - Расмусен: Членството на Македонија во НАТО е од заемен интерес!

Македонскиот премиер по средбата изјави дека пред соговорникот го истакнал ставот дека членството на РМ во НАТО е заслужен и базиран на аргументи и дека ...
| | веќе видена | слични
11 копии

- Го поздравуваме писмото упатено до секретарот Џон Кери со кое членови на Конгресот на САД ја изразија својата поддршка за проширување на НАТО. Натамошното ...
| | веќе видена | слични

Вчера генералниот секретар на НАТО Расмусен ги призна заслугите и исполнетите критериуми за членство на Македонија, но повтори дека членство ќе се добие само ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

На 21 февруари, Британија воведе санкции за шест лица кои беа одговорни за арктичката казнена колонија каде што минатата недела почина рускиот опозициски лидер ...
сите 533 | | | веќе видена

Земјите-членки на ЕУ сами одлучуваат во однос на тоа како ќе се однесуваат со валидноста на македонските пасоши. Една земја има формален став, другите повеќе ...
сите 337 | | | веќе видена

Демократската унија за интегрцаија (ДУИ) објави дека утре во 11 часот, партискиот лидер Али Ахмети ќе им се обрати на граѓаните преку директен пренос на ...
сите 310 | | | веќе видена

СДСМ ќе има кандидатски листи во сите изборни единици, рече денеска претседателот на партијата и поранешен премиер, Димитар Ковачевски. Според него, во тек се ...
сите 163 | | | веќе видена

Mинистерот за внатрешни работи, Панче Тошковски, заменик-министерот Назим Буши и дополнителниот заменик- министер, Митко Бојмацалиев, остварија работна средба ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груевски - Расмусен: Членството на Македонија во НАТО е од заемен интерес!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: