`Лудак ретардиран` се заканил дека ќе активира бомба за 100 илјади денари

Поранешен ученик во основното училиште „Братство Миѓени“, малолетник од Тетово е осомничен дека а испратил заканувачката порака за поставена бомба во дворот на ...
| | веќе видена | слични

Малолетник испраќач на лажната порака за поставена бомба во тетовско училиште Полицијата денеска соопшти дека малолетник од Тетово е испраќачот на пораката ...
| | веќе видена | слични

Фрустрација поради нереализирана екскурзија е веројатно мотивот поради кој 14 годишниот поранешен ученик во О.У.”Братство Миѓени”, преку меил вчера се закани ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Да ги внесеме Бугарите во Уставот, Македонците и Албанците да ги делат трите највисоки функции, вели Арбен Таравари на прес конференција кој веќе ја најави ...
сите 233 | | | веќе видена

ТВ21 стигна до говорот на Али Ахмети кој утре ќе го чита на прес конференцијата која е најавувана четири дена. Лидерот на ДУИ бара поддршка од Албанците на ...
сите 375 | | | веќе видена

Усвоениот урбанистички план предвидува повеќе од 30 згради, дел од нив со висина и до 65 метри. Со овој ДУП ќе се изградат над 240 илјади метри квадратни во ...
сите 91 | | | веќе видена

Мнозинството Израелци не веруваат во „целосна победа“ на израелската армија против палестинското исламистичко движење „Хамас“ во Појасот Газа, покажа денеска ...
сите 292 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев, во гостување на ТВ21 повторно на темата валидност на пасошите кои не содржат Северна. ...
сите 66 | | | веќе видена

Голем црн чад се рашири низ Скопје од запалени пластични контејнери на булеварот Партизански одреди. Пожарникарите се на терен, а огнот е изгаснат. „Гореа три ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

`Лудак ретардиран` се заканил дека ќе активира бомба за 100 илјади денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: