Фантастичниот гол на Кире Лазаров / Видео


Кирил Лазаров уште еднаш покажа дека е еден од најдобрите светски ракометари . Нашиот капитен постигна 12 од вкупно 24 погодоци на нашата селекција во нерешениот резултат против Чешка, кој ни ги отвора вратите за втората фаза. Посебно убав беше погодокот на Лазаров, кога на извонреден начин го лобуваше одличниот чешки голман.
| | веќе видена | слични

Големата спортска ракометна марка „хумел“ не пропушта ни најмал детаљ од Европското првенство, кое се одржува во срцето на нивниот најсилен пазар. Дирекцијата во Архус со внимание го следи секој натпревар, особено тие на нивните заштитни лица. Лазаров, Хансен и Нарцис се најголемите ѕвезди што носат опрема „хумел“, а на овој турнир играат со новодизајнираните жолти патики. Директорката за маркетинг, Кристине Норден, со задоволство говореше за проектот на компанијата и за значењето на нашата ракометна ѕвезда Кирил Лазаров за нивната марка. - За нас многу значи што сме водечка ракометна марка и шанса како оваа, првенството да се одржува во Данска, не смееме да пропуштиме. Затоа само за овој настан ги изработивме овие посебни патики. Тие патики ги носат Лазаров и останатите наши модели, Микел Хансен и Даниел Нарцис. Тоа е одлична можност да ги промовираме ракометот и нашата работа. Со Лазаров се запознавме за време на Светското првенство во Хрватска во 2009 година. Тогаш беше млада ѕвезда, но извонреден ...
| | веќе видена | слични

Кирил Лазаров постигна 12 погодоци против Чешка, што засега во неполни две рунди на ракометниот шамнпионат во Данска е недостижна мета за конкурентите. Капитенот на Македонија беше расположен за игра и како мал куриозитет, даде точно половина од головите на нашиот состав, во ремито 24-24 со Чесите. Лазаров ја брани титулата најдобра стрелец од минатото ЕП во Србија кога беше на врвот со 61 погодок. Во досегашните мечеви во Данска на овој турнир, најблиску до рекордните 12 гола на Кирил, беше австрискиот репрезентативец Виктор Шилаѓи со 11 погодоци, интересно против истиот противник, Чешка.
| | веќе видена | слични

Нашиот капитен Кире Лазаров блескаше на синоќешниот меч против Чешка и постигна 12 погодоци, односно половина од головина на нашата репрезентација но сепак не беше доволно за победа над противникот. Од неговите погодоци го издвојуваме лобот при изведувањето на седмерец со што го совлада Штохл и уште еднаш ја потврди својата светска класа.
| | веќе видена | слични

Нашиот капитен Кире Лазаров блескаше на синоќешниот меч против Чешка, но за жал неговата добра партија не беше крунисана со победа. Фанстатичниот Лазаров постигна 12 погодоци, односно половина од головина на нашата репрезентација, со што уште еднаш по којзнае кој пат покажа како се бранат боите на националниот тим. Ракометарот на Барселона ќе биде нашиот главен адут и на утрешниот меч против Австрија, а сега во продолжение можете да ги погледнете сите голови на „Бум-бум Кире“ против Чесите.
| | веќе видена | слични

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кире Лазаров одигра на ниво на кое се очекува и ја предводеше Македонија до “ремито рамно на победа“ во мечот против Чешка. Погледнете ги 12 гола постигнати на Лазаров на мечот со Чешка.
| | веќе видена | слични

Кирил Лазаров на вчерашниот меч против Чешка одигра уште една маестрална партија во репрезентативниот дрес. Посебно убав беше голот кој Лазаров го постигна на почетокот од мечот, кога при изведувањето на седмерец со одличен лоб удар го совлада Штохл и уште еднаш ја потврди својата светска класа.
| | веќе видена | слични

Дванаесетте гола што капитенот на Македонската ракометна репрезентација Кире Лазаров ги постигна на натпреварот против Чешка собрани во 3,5 минутно видео. Ова беше одлична партија на Лазаров, кој постигна половина од вкупниот број на голови во реми-натпреварот со Чешка на ЕП во Данска. И сето тоа треба да е добра мотивација за понатаму. А, репрезентацијата дефинитивно оди понатаму во игра за пласман во втората рунда. Во четврток не очекува мечот со Австрија. Еве како изгледа шоуто на Лазаров:
| | веќе видена | слични

Можеби најголемата спортска легенда во историјата на македонскиот спорт, Кирил Лазаров на вчерашниот меч против Чешка одигра уште една маестрална партија во репрезентативниот дрес. Бекот на Барселона повторно беше незапирлив и традиционално натпреварот го заврши како најдобар стрелец во таборот на нашата репрезентација. Голманот на чешката репрезентација, Петр Штохл вчера дефинитивно имаше своја вечер (21 одбрана) и ги спаси Чесите од пораз, но Штохл дефинитивно немаше решение за фантастичниот Лазаров кој торпедираше неговиот гол и натпреварот го заврши со 12 гола. Посебно убав беше голот кој Лазаров го постигна на почетокот од мечот. При изведувањето на седмерец, Лазаров со одличен лоб удар го совлада Штохл и уште еднаш ја потврди својата светска класа.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Еден од најтиражните италијански весници „Ла стампа“ во своето онлајн издание објави репортажа од денешното одбележување на Богојавление од македонските ...
сите 330 | | | веќе видена

Триесет и тригодишен жител на селото Моноспитово вчера загинал откако автомобилот во кој бил сопатник изгубил контрола и излетал од коловозот, во близина на ...
сите 210 | | | веќе видена

Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел в петок ќе престојува во Македонија, што е негова прва посета на земјава откако е на оваа функција.Шарл Мишел ќе ...
сите 390 | | | веќе видена

Македонија не успеа да ги оправда очекувањата, не успеа на ова ЕП 2020 да се пласира во втората фаза. Зошто? Кои беа причините? Еве сега кога минаа три дена од ...
сите 220 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Познатата холивудска актерка Џејми Ли Кертис на своите профили на Инстаграм и на Твитер објави дека „Медена земја“ е зачудувачки филм. „Колку совршен момент за ...
сите 156 | | | веќе видена

Град Скопје ја превзеде депонијата „Дрисла“ од италијанскиот оператор ФЦЛ Амбиенте. Денеска Централниот регистар објави дека Град Скопје влегува со влог од ...
сите 80 | | | веќе видена

Членовите на ДИК утре на седница ќе расправаат по барањето на министерот за внатрешни работи Наќе Чулев за мислење за тоа дали врзаните потписи се однесуваат ...
сите 203 | | | веќе видена

Во таа насока се и измените во Законот за извршување усовоени од Собранието со кои покрај што се намалува делот за извршување, целосно се иззема извршувањето ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фантастичниот гол на Кире Лазаров / Видео

Од:
До кого (е-маил):
Порака: