Владата ги реши проблемите на стечајците и професионалните војници

6 копии

Заменик-министерот за одбрана Емил Димитриев, во четврток во штипската касарна „Јане Сандански“ оствари средба со професионалните војници од Првата ...
| | веќе видена | слични

Заменик министерот за одбрана при денешната посета на штипската касарна Јане Сандански на професионалните војници им го презентираше предлог законското решение ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Заменик министерот за одбрана, Емил Димитриев денеска се сретна со професионалните војници во касарната „Јане Сандански“ во Штип. На средбата на Димитриев со ...
| | веќе видена | слични

На средбата тој ги запозна присутните со предлогот на Владата на Република Македонија за законски измени за целосно решавање на статусот на професионалните ...
| | веќе видена | слични

На средбата Димитриев и Стефаноски со професионалните војници и нивните командири разговарале за новата одлука на Владата за нивно вработување во државни ...
| | веќе видена | слични

На средбата ќе се разговара за предлог-законското решение со кое се решава долгогодишниот предизвик со кој се соочуваат професионалните војници. Средбата ќе се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 243 | | | веќе видена

Директорот на Клиничка болница во Штип, Ален Ѓеорѓијев денеска истакна дека ќе побара припадници на Армијата да има пред Инфективното одделение и посочи дека ...
сите 783 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ го повикува премиерот во заминување Зоран Заев јавно да објави за што точно тајно се преговара во Софија овие денови, зашто во спротивно од ...
сите 267 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 134 | | | веќе видена

Аџибадем Систина информира објектот на поранешната болница „Мала Богородица“ е во финална фаза на опремување и адаптирање во ковид-центар.Како што веќе знаете, ...
сите 173 | | | веќе видена

Од изјавите на Заев дознаваме дека, сепак, имало преговори со соседна Бугарија, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во статус објавен на социјалните ...
сите 303 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата ги реши проблемите на стечајците и професионалните војници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: