Грин им подари бод на Американците

Според селекторот Капело, кој не е многу разочаран од ремито, грешки се случуваат во фудбалот, па посака да имаат поголема среќа во следниот дуел Првиот голем кикс на фудбалскиот Мундијал во Ј.Африка ќе и се запише на репрезентацијата на Англија која не ја оправда улогата на голем фаворит во дербито на групата "Ц'', па на крајот мораше да се задоволи со само еден бод против селекцијата на САД - 1:1(Џерард 4' - Демпси 40'). Вината за очајниот старт во групната фаза, секако оди на сметка на првиот голман, Роберт Грин, кој направи голема грешка при израмнувачкиот погодок на Демпси. Селекторот на Англија, Фабио Капело не беше многу разочаран по ремито, истакнувајќи дека во фудбалот се случуваат грешки.- Создадовме многу шанси за втор погодок. Одигравме еден добар натпревар, но противникот ја искористи единствената добиена шанса. Се надевам дека ќе имаме многу повеќе среќа во следниот натпревар. Некогаш напаѓачот ќе промаши празен гол, некогаш голманот ќе направи голема грешка, но таков е фудбалот. Грин беше ...
| | веќе видена | слични

Избраниците на англискиот селектор Фабио Капело не се премногу погодени од критиките на островските медиуми по ремито со САД. Тие не се заклучија во хотелските соби, туку решија да се опробаат и со многу помала топка - на терените за голф. Најдобро се забавуваа оние кои не се прославија против Американците, напаѓачот Вејн Руни, кој беше незабележлив во нападот и голманот Роберт Грин, кој направи почетничката грешка при израмнувачкиот гол.
| | веќе видена | слични

Останато

Од пакетот прислушувани телефонски разговори, доставени од СЈО како докази до судот во предметот „Титаник“,на денешното рочиште се слушна дека екс-министерот ...
сите 75 | | | веќе видена

Скопје, 20 август 2018 Најголеми жртви на штетните и антидржавни политики на СДСМ се токму младите. Младите од оваа власт за повеќе од година дена колку што ...
сите 54 | | | веќе видена

Опозицијата обвинува, владата реагира. Како и вчера во фокусот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ се неколкумина функционери од власта, меѓу нив и министрите Драган ...
сите 62 | | | веќе видена

Откако е објавено дека Катар понудил да вложи 15 милијарди долари во турските банки и пазар и така да им помогне да се извлечат од инфлацијата и економската ...
сите 254 | | | веќе видена

Поради свлечиште на патниот правец Македонски Брод – село Самоков, кај автобуската постојка за село Девич, сообраќајот е во прекин, информираат од Авто-мото ...
сите 201 | | | веќе видена

Месечината е млада, а ноќта е жешка … со оваа песна, најдобро може да го опишеме овој ден. Младиот месец е тука, одлично време за некои нови почетоци, а ...
сите 51 | | | веќе видена

Педесет и едногодишниот скопјанец К.И. синоќа пред маркет на ул.„Лазо Трповски“ во Скопје пукал кон Б.Б. (23) и Р.Б. (20), откако претходно се расправале ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грин им подари бод на Американците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: