Додека нашите ракометари патуваат, противниците на Македонија тренираат во Данска

Додека репрезентацијата на Македонија се уште е на пат кон Данска на Европското ракометно првенство кое стартува утре, противниците на нашите ракометари веќе одработија по неколку тренинзи во Хернинг, каде ќе се играат натпреварите од А групата.По проблемите кои ги имаа со полетувањето од скопскиот аеродром, нашите ракометари предмалку пристигнаа во Софија од каде треба да полетаат Данска, па така сосема извесно е дека македонските ракометари ќе го пропуштат терминот за вечерашниот прв предвиден тренинг во Хернинг.За разлика од македонската репрезентација, а несметајќи го домаќинот Данска, нашите противници во првата фаза на натпреварувањето веќе одработија по неколку тренинзи.Селекцијата на Австрија која од завчера е во Данска попладнево го одработи и третиот тренинг додека Чесите досега двапати тренираа во Хернинг.Единствената можност нашите ракометари да се запознаат со „Јуске бокс арена’’ пред утрешниот дуел со Данска ќе биде утре наутро од 11 часот за кога е предвиден терминот за одржување на ...
| | веќе видена | слични

Со резултат од 29-21, нашите ракометари изгубија од репрезентацијата на Данска. Иако Данците имаа предност со тоа што се играше на нивен терен, сепак тие беа фаворити за победа. Ова е првиот натпревар на Европското Првенство за Македонија, кој започна со пораз. Кирил Лазаров е најдобриот стрелец во нашата репрезентација со 7 голови. Нашите репрезентативци покажаа добра игра со оглед на сите малери кои ги снајдоа пред почетокот на првенството. Сепак, ништо не е изгубено, следен натпревар не очекува во вторник во 18:15 часот против репрезентацијата на Чешка. Да им ја дадеме нашата поддршка на момците.
| | веќе видена | слични

Македонската ракометна репрезентација го одржа првиот и единствениот трениг пред самиот старт на Европското првенство кое се одржува во Данска. Иако пристигнаа со задоцнување, нашите ракометари не ја пропуштија можноста да го реализираат првиот тренинг во салата во Хернинг. Првиот натпревар од ЕП Македонија ќе го одигра вечерва со почеток од 20:30 часот против домаќинот Данска.
| | веќе видена | слични

По многу перипетии нашите најдобри ракометари околу еден часот по полноќ стигнаа во Хернинг, на само 19 часа пред почетокот на средбата со шампионот на Европа, Данска. Да се надеваме дека мачниот ден нема да остави последици кај нашите репрезентативци и дека утре ќе бидат колку толку подготвени да и се спротистават на шампионската селекција на домаќините. Утре нашите ракометари имаат тренинг, од 11 до 12 часот. Натпреварот Данска – Македонија ќе почне во 20.30 часот, а директен пренос ќе врши Тв Сител.
| | веќе видена | слични

Останато

Законот за јавното обвинителство нуди механизми за спречување влијанија, но тоа сепак не зависи од законските одредби туку од самите јавни обвинители колку ...
сите 369 | | | веќе видена

Зошто сè уште постои дополнителен заменик министер во труд и социјала, ако веќе нема технички министер и која е улогата на заменичката, праша пратеничката од ...
сите 267 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 255 | | | веќе видена

Комисијата во МВР која со решение на министерот за внатрешни работи Наќе Чулев беше формирана поради ограничениот број обрасци на патни исправи, на вчерашниот ...
сите 189 | | | веќе видена

Врз основа на пронајдените материјали и факти дека жртвите се главно од странско потекло мораме да тргнеме од тоа дека станува збор за злосторство мотивирано ...
сите 77 | | | веќе видена

Ливерпул загуби од Атлетико Мадрид (1:0) во вторникот во првиот натпревар од осмото финале во Лигата на шампионите. Атлетико Мадрид успеа да постигне гол уште ...
сите 92 | | | веќе видена

Денес е седиште на партија должник во огромен долг од 8 милиони евра! Христијан Мицкоски е стечаен управник, извршител на неговиот шеф, Никола Груевски - ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Додека нашите ракометари патуваат, противниците на Македонија тренираат во Данска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: