Турција гласаше против новите санкции на ОН за Иран

ОБЕДИНЕТИ НАЦИИ, 10 јуни (Ројтерс) - Советот за безбедност на ОН синоќа требаше да изгласа дали ќе се спроведе четврта рунда санкции против непослушниот Иран ...
| | веќе видена | слични

Советот за безбедност на Обединетите нации гласаше „за" нови санкции против Иран поради неговата атомска програма. Советот гласаше со 12 гласа „за“ и два ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Немам чувство дека до 22 јуни ќе се реши проблемот со Бугарија, рече денеска премиерот Зоран Заев, одговарајќи на новинарско прашање какви се неговите надежи ...
сите 515 | | | веќе видена

Одлуките за додавање нови имиња на црна листа се предмет на внимателен, дисциплиниран процес, и важи само во најсериозни случаи, изјави портпаролот Нед Прајс ...
сите 302 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, на социјалните мрежи објави дека денеска пристигнала донацијата од 20.000 дози вакцини „Астразенека“ од Грција.„Денеска ...
сите 386 | | | веќе видена

Двајца повредени е билансот од сообраќајната несреќа што попладнево се случи на регионалниот пат кај долнореканското село Скудриње. По извршениот увид, ...
сите 80 | | | веќе видена

Целосно укинување од утре на полицискиот час и на ограничувањето од максимум 100 гости на свадби и прослави, како и дозвола за организација на настани, ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Турција гласаше против новите санкции на ОН за Иран

Од:
До кого (е-маил):
Порака: