Како на „Олимпико“ се славеше голот на Пандев


Навивачите на Наполи на трибините на Олимпискиот стадион во Рим урнебесно го прославија голот на Горан Пандев за водство од 2:1 против Лацио. Македонскиот напаѓач во 50. минута од дербито на Серија А во свој стил ја смести топката во мрежата на својот поранешен клуб, што предизвика ерупција од воодушевување кај тифозите на „небесно сините“. Причина повеќе за Пандев долго да се сеќава на своите два јубилеја: 300. натпревар и 70. гол во фудбалското првенство на Италија.
| | веќе видена | слични

ЕРОТСКИ КАЛЕНДАР НА МОДЕЛОТ МАРИКА ФРУШО Популарната муза на Наполи, каде што игра нашиот Горан Пандев, Марика Фрушо, се разголе за специјален еротски календар за 2014 година. Атрактивната ТВ-водителка е позната по тоа што прави стриптиз во нејзините емисии, посебно по некоја голема победа на Наполи. За жал, Пандев не и е во преден план, бидејќи омилен играч на Фрушо е неговиот колега од нападот, Гонзало Игуаин. Уште пред Аргентинецот да дојде во тимот, Фрушо најави дека има намера да се соблече само за него, а италијанските медиуми откриваат дека двајцата веќе биле на неколку состаноци.
| | веќе видена | слични

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 186 | | | веќе видена

Дали е уставна или не амнестијата што ја потпиша, па под притисок на јавноста ја повлече поранешниот претседател на државата, Ѓорѓе Иванов? Оваа е доминантната ...
сите 411 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски смета дека во очи на влезот на НАТО, можеме да бидеме предмет на кампањата на политичка пропаганда, или на „фејк њуз“. – Дали ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како на „Олимпико“ се славеше голот на Пандев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: