Време е Македонија да ги почне преговорите со ЕУ!

Гласноговорничката Пиа Аренкилде-Хансен, испрати писмен одговор во кој од страна на Комисијата се претставува средбата Баросо-Иванов, но притоа нејасно за ЕК, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
14 копии

Претседателот Ѓорге Иванов синоќа, на маргините на третиот годишен состанок на Центарот за глобален дијалог и соработка во Виена, имаше неформална средба со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Блокадата на Македонија предолго трае, а статус-кво состојбата е фрустрирачка, рекол македонскиот претседател Ѓорѓе Иванов на вчерашната неформална средба со ...
| | веќе видена | слични

„Блокадата на Македонија во однос на почетокот на преговорите со ЕУ предолго трае, а статус-кво состојбата е фрустрирачка“ – му рекол Ѓорѓе Иванов на Жозе ...
| | веќе видена | слични

Стартот на преговорите, дециден бил Иванов, позитивно ќе влијае на реформските процеси и на општата состојба во регионот, јави известувачот на МИА. - Никој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Парафразирањето на специјалниот претставник за Бугарија, екс премиерот, Владо Бучковски дека Македонците и Бугарите се еден народ во две држави (ставот на ...
сите 254 | | | веќе видена

Покрај онаа блоката која што денеска се случи пред Владата на Република Македонија и онаа пред Министерството за надворешни работи, вечерва од 18ч се блокираа ...
сите 326 | | | веќе видена

Екс премиерот на Македонија и официјален преговарач со Бугарија назначен од Владата на Зоран Заев продолжува да ги шири скандалозните тези на премиерот во ...
сите 575 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Време е Македонија да ги почне преговорите со ЕУ!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: