ВМРО ДПМНЕ ги злоупотребува субвенциите за притисок и корупција

2 копии

Во рамките на посетата на Тетово, Генералниот секретар, Оливер Спасовски придружуван од потпретседателката Фросина Ременски, пратеникот Стојко Пауновски и дел ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ нема никаков кредибилитет да говори за мултиеничко образование во Република Македонија, реагира ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на Оливер Спасовски, генерален ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ: Придонесот на СДСМ во образованието се брои само во празните ветувања за инвестиции Од ВМРО-ДПМНЕ реагираат на изјавата на Оливер Спасовски ...
| | веќе видена | слични

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 573 | | | веќе видена

Новата бугарска декларација за Македонија која треба да се најде на гласање во бугарското Собрание содржи девет точки. Одговорот од македонска страна е ...
сите 602 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 831 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската Унија. Тоа се ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО ДПМНЕ ги злоупотребува субвенциите за притисок и корупција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: