Романските инвеститори по примерот на кинеските да инвестираат во Македонија

Владина делегација на Самитот на шефовите на влади на НР Кина и Централна и Источна Европа Минатата година ваков самит за првпат се одржа во Варшава, а ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Македонија и’ понуди на Кина повеќе конкретни проекти за искористување на дел од 10-те милијарди долари што кинеската Влада најави дека ќе ги вложи во земјите ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Кина и 16 држави од Централна и Источна Европа постигнаа денеска во Букурешт договор за стимулирањето на економската размена и на инвестициите. Договорот беше ...
| | веќе видена | слични

Конкретни проекти од областа на градежништвото и производството на цемент,енергетиката и хидро потенцијалите, патната и железничката инфраструктураи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Мохамед Салах игра во фантастична форма оваа сезона и е еден од фудбалерите кои се во најдобра форма во последните неколку месеци. Англија Многу прав крена ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Романските инвеститори по примерот на кинеските да инвестираат во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: