Почина и сопругата на кумановецот кој загина во сообраќајката кај Агино село

Куманово, 9 ноември - Како последица од повредите здобиени во сообраќајната несреќа од петокот во починала и сопругата на возачот кој живото го загуби на самото место на несреќата, јави во саботата порталот Кумановоњус. Триесет и осум годишната Л.С. од селото Брзак им подлегнала на повредите задобиени во вчерашната сообраќајна несреќа што се случи во близина на Агино село на автопатот Куманово - Скопје. Жената починала доцна синоќа во болница во Скопје. Тешката сообраќајна несреќа се случи во петокот по 16 часот на автопатот Куманово - Скопје кај Агино село во која загила кумановецот идентификуван како Марјан С., додека неговата една година помлада сопруга беш тешко повредена и според полицискиот извештај се наоѓаше во животна опасност. Несреќата се случила откако движејќи се својот автомобил „венто" со кумановски регистерски таблички по автопатот кон Скопје, најверојатно според првичните сознанија, поради неприлагодена брзина, излетал од патот притоа пробивајќи ја банкината покрај патот.
| | веќе видена | слични

Неприспособената брзина според условите на патот е причина за двете сообраќајни несреќи што се случија викендов во Охрид и во близина на Kуманово, во кои загинаа петмина, покажуваат првичните сознанија на истрагата. Неофицијално, освен брзото возење, и алкохолот е причина за сообраќајката во Охрид, во која загинаа сопружниците Kирил (39) и Татјана (28) Дојчиновски и Христијан Јовановски (21), сите од Охрид. Од првичниот увид било утврдено дека со џипот „исузу“, што го управувал охриѓанецот П.Ш. (21), во кој биле сопатниците Јовановски и Д.С. (23), критичната ноќ се враќале од селото Трпејца каде што биле на прослава на празникот Митровден. Возачот на џипот преминал од спротивната страна на коловозот и директно се судрил со автомобил „рено канго“, што го управувал Дојчиновски. Сообраќајката се случила помеѓу кампот „Елешец“ и плажата „Атлантис“, место што меѓу охриѓани е познато како многу опасна делница. На самото место на несреќата загинале Јовановски и сопружниците Дојчиновски, кои биле во реното. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 450 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 467 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 110 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 33 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почина и сопругата на кумановецот кој загина во сообраќајката кај Агино село

Од:
До кого (е-маил):
Порака: