Економскиот на Македонија повисок од очекувањата!

16 копии

Предлог-буџетот влегува во Собрание. Наредната недела почнува расправата за државната каса која во 2014-та треба да тежи 2.86 милијарди евра, околу 7% повеќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Во 2014 година капиталните инвестиции ќе достигнат повеќе од 520 милиони евра. Дел од нив, околу 360 милиони евра ќе се реализираат преку Буџетот, а дел преку ...
| | веќе видена | слични

Останато

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 123 | | | веќе видена

Работиме на финализирање на преговарачката рамка, со цел да ја усвоиме и да ја одржиме првата меѓувладина конференција за време на претседавањето со Советот на ...
сите 176 | | | веќе видена

Во утринската емисија на БТВ Новините денеска проф. Кирил Топалов, член на бугарскиот дел од Заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата ...
сите 116 | | | веќе видена

Претепан лекар или медицинска сестра во клиника, секојдневна слика во македонското здравство. Неколку дена по ред јавноста е сведок на немилите настани што се ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Економскиот на Македонија повисок од очекувањата!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: