Новата фабрика на „Кромберг и Шуберт“ ќе отвори работа за 2.500 лица

Во индустриската зона „Жабени“ близу Битола денеска почна со работа новата фабрика на германската компанија од автомобилската индустрија „Кромберг и Шуберт“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата го крие договорот за државна финансиска помош на „Кромберг и Шуберт“, кој што Ханс Ото Кромберг во својот говор по повод свеченото отворање, го посочи ...
| | веќе видена | слични

Германскиот гигант Кромберг и Шуберт отвори фабриката во Македонија Германската компанија за производство на кабелски инсталации Кромберг и Шуберт" свечено ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Венко Филипче и Зоран Заев наместо да си дадат оставки тие дефокусираат и апсат луѓе кои што мирно протестираа, одговори портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче ...
сите 216 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Неколкуте барања коишто ги испорача Бугарија, како услов да се тргне ветото и да се ослободи патот на Северна Македонија кон ЕУ, веќе неколку дена ја брануваат ...
сите 91 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва во гостување на ТВ Шења, а во врска со избраните кандидати и изборот за поддршка на Данела Арсовска како кандидат за ...
сите 175 | | | веќе видена

Ако до сега некој се сомневаше, еве го Христијан Мицкоски на дело како се обидува на подмолен начин, без трошка совест, да ги злоупотребува чувствата на ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новата фабрика на „Кромберг и Шуберт“ ќе отвори работа за 2.500 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: