Германскиот гигант Кромберг и Шуберт отвори фабриката во Македонија

Германскиот гигант Кромберг и Шуберт отвори фабриката во Македонија Германската компанија за производство на кабелски инсталации Кромберг и Шуберт" свечено ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата го крие договорот за државна финансиска помош на „Кромберг и Шуберт“, кој што Ханс Ото Кромберг во својот говор по повод свеченото отворање, го посочи ...
| | веќе видена | слични

Во индустриската зона „Жабени“ близу Битола денеска почна со работа новата фабрика на германската компанија од автомобилската индустрија „Кромберг и Шуберт“ ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонците во Германија излегуваат на протест по скандалозното интервју на Зоран Заев за бугарската агенција БГНЕС и распродажбата на македонската историја, ...
сите 404 | | | веќе видена

Пандемијата на коронавирусот досега најфатална била во Крушево доколку се споредат бројките на заболени и починати лица до почетокот на декември. Во градот на ...
сите 285 | | | веќе видена

На ден пред дводневната онлајн средбата на Заедничката македонско-бугарска мешовита комисија за историски и образовни прашања копретседавачите од двете страни, ...
сите 299 | | | веќе видена

Мик Шумахер, синот на легендарниот шампион Михаел Шумахер, ќе ја вози Формула 1 од следната сезона. После феноменалните настапи во Ф2 шампионатот каде што ...
сите 142 | | | веќе видена

Со изборот на Бучковски за специјален претставник значи дека Владата нема капацитет за сериозни прашања како ова со Бугарија, со ваква реакција на фејсбук се ...
сите 87 | | | веќе видена

Два дена по скандалозното интервју, наместо Зоран Заев да се извини, и да се повлeче од изјавите кои претставуваат удар на темелите на македонската држава и ...
сите 183 | | | веќе видена

Заев одби единство во разговорите, за да сега со осудениот криминалец Бучкоски ја продаваат Македонија „Тандемот лепливи прсти“ Заев – Бучковски кој ја ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германскиот гигант Кромберг и Шуберт отвори фабриката во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: