СДСМ со Информација за непочитување на презумпција на невиност до Собранието

2 копии

Скопје, 18 октомври - Пратеничката група на СДСМ поднесува Информација за активностите на Владата и владините органи за погазување на уставното начело на ...
| | веќе видена | слични

И за случајот "Шпион" и за случајот "Претседавач" СДСМ воспостави нова практика и ве повика во партискиот прес-центар, соопштувајќи ги имињата на осомничените ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Доставената информација до Собранието во која се бара расправа за правото на пресумпција на невиност е најдобра илустрација на хипокризијата и двојните ...
| | веќе видена | слични

Министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, во интервју за МИА, вели дека институциите и граѓаните навикнаа да се упатуваат навреди и закани, секогаш ...
| | веќе видена | слични

Јанкулоска: Институциите навикнаа на наредите и заканите секогаш кога се документира криминалот на симпатизери и членови на СДСМ Институтциите и граѓаните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска денеска во интервју за МИА изјави дека доставената информација до Собранието во која се бара расправа за ...
| | веќе видена | слични

Во интервјуто Јанкулоска говори за оставката на претседателот на ДИК, Борис Кондарко, за случајот „Претседавач“, но и за тоа колку власта има влијание врз ...
| | веќе видена | слични

Контроверзниот проект „Скопје 2014“, иако во завршна фаза, сепак не престанува да ја бранува јавноста. Како што привршуваат градежните активности на проектот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пропаднат и фалсификуван попис ќе значи залуден трошок за граѓаните и одговорност за Зоран Заев, затоа е потребно повлекување на законот и целосен консензус. ...
сите 491 | | | веќе видена

ЕУ денеска изрази силно несогласување со одлуката на руските власти да ги вклучат Прашкиот центар за граѓанско општество и Здружението на училишта за политички ...
сите 215 | | | веќе видена

Ракометната легенда, еден од најдобрите десни бекови во историјата на овој спорт, Кирил Лазаров, во опширно интервју за подкастот на ракометниот сојуз на ...
сите 340 | | | веќе видена

Откако о бвинителката Фатиме Фетаи посочи дека „бомбите“ не фрлија поинаква светлина на случајот Монструм освен она што јавноста досега го знаеше, новинарите ...
сите 130 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска изјави дека бројот на американски жртви од коронавирусот следниот месец најверојатно ќе достигне 500.000. На настан ...
сите 221 | | | веќе видена

„Судскиот процес ќе се одржи во Сенатот на САД и ќе се гласа дали ќе биде осуден претседателот“, рече лидерот на демократите во Сенатот, Чак Шумер. Трамп е ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ со Информација за непочитување на презумпција на невиност до Собранието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: