Почина академик Гане Тодоровски

4 копии
2 копии

Култура Почина академик Гане Тодоровски Почина Академик Гане Тодоровски. Еден од најголемите великани на македонската литература, почина во 81-та година од ...
| | веќе видена | слични

Во Скопје синоќа на 81 година почина академик Гане Тодоровски, соопштија денеска Македонската академија на науките и уметностите (МАНУ), Друштвото на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Точно пред три години беше формирана Владата предводена од СДСМ на чие чело застана лидерот на партијата Зоран Заев. Тој денеска на прес-конференција ...
сите 309 | | | веќе видена

Од Комисијата за заразни болести за Фактор потврдуваат дека само во Скопје денеска ина 47 ново заразени со корона вирусот. Најголемиот број, како што велат се ...
сите 513 | | | веќе видена

На помалку од еден месец од завршувањето на карантинот, денеска во Грција започнува петтата фаза од ублажувањето на рестриктивните мерки и постепеното враќање ...
сите 275 | | | веќе видена

За случајот „Рекет” видовме сè и сешто, но обвинителството не покажа докази за делото за кое се товари обвинетиот Бојан Јовановски, изјави во завршен збор ...
сите 121 | | | веќе видена

Никој од нас, ниту институција, ниту партија, не смее да си дозволи да ги става во конфликт правото на глас и правото на одмор – на ниту еден граѓанин не смее ...
сите 438 | | | веќе видена

Паричните права од социјална и детска заштита за месец мај ќе бидат предвреме исплатени. Министерството за труд и социјална политика ги известува корисниците ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почина академик Гане Тодоровски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: