Димовски: ВМРО-ДПМНЕ нема намера да се меша во работата на судовите


Започна постапката за екстрадиција на претседавачот на општина Центар и првоосомничен во случајот Машинопромет, Мирослав Шиповиќ од Виена. Ова го потврди и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски им испрати писмо на дипломатско-конзуларните претставници во земјава во кое тој ги информира за, односот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Последниот настан со кој е издаден налог за апсење на претседателот на Советот на општина Центар, Мирослав Шиповиќ, ги поминува сите граници, пишува ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на oпштина Центар, Андреј Жерновски, испрати писмо до претставниците на дипломатско – конзуларните претставништва во земјава, во кое ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 437 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 94 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во поголемите градови како Штип, Прилеп, Велес, Кавадарци, а убедливо водат и во Аеродром, Кисела Вода, Охрид, Битола, Ѓорче Петров, ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димовски: ВМРО-ДПМНЕ нема намера да се меша во работата на судовите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: