Хрватски Кумел ќе отвора погон во ТИРЗ Штип

Изградба на инфраструктурата за зоната во Кичево,доизградба на зоната во Штип,доуредување на Зоната Скопје 2. Ова се приоритетните инвестиции на Дирекцијата за ...
| | веќе видена | слични

Хрватската компанија „Кумал“ ќе гради погон за производство на термоизолациски материјали во технолошко-индустриската развојна зона во Штип Премиерот Груевски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Буџетот на Дирекцијата за технолошкио индустриски развојни зони – ТИРЗ следната година ќе биде поголем за 1,3 милиони евра, изјави денеска директорот Виктор ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Буџетот на Дирекцијата за технолошкио индустриски развојни зони – ТИРЗ следната година ќе биде поголем за 1,3 милиони евра споредено со годинава и ќе изнесува ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во Општина Центар Жупа во првиот круг од локалните избори не е избран нов градоначалник, бидејќи не е обезбеден потребниот цензус на излезност од една третина ...
сите 830 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 439 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 95 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хрватски Кумел ќе отвора погон во ТИРЗ Штип

Од:
До кого (е-маил):
Порака: